STANISŁAW SOYKA


STANISŁAW SOYKA
Kiedy:
14 Luty 2019@19:00
2019-02-14T19:00:00+01:00
2019-02-14T19:15:00+01:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
11-400 Wrocław
Polska
Koszty:
60 - 100 PLN
STANISŁAW SOYKA @ STARY KLASZTOR | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Stanisław Soyka z nową płytą na Walentynki w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na premierowy koncert z materiałem z najnowszej płyty Stanisława Soyki, która ukaże się na początku 2019 roku.
Stanisław Soyka z zespołem znakomitych muzyków jazzowych wystąpią przed wrocławską publicznością 14 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze

Płyta MUZYKA I SŁOWA to pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat.
Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm&blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.”
Ten – w pełni autorski – Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.
To muzyczne wyznanie bez podrasowania.
Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco.Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga – ”Lubię wracać do Warszawy”,a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców -„Mamulu, Tatulu”.
Z kolei, w„Przyszedł czas na zmiany”, jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu.to tekst o nauce jak żyć – troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.
Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach.I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo:„To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.
A także, to zaproszeniedo myślenia, do słuchania, do śpiewania.
Stanisław Soyka:„Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać.A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo jej słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.
I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.”
„Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk.https://www.youtube.com/watch?v=wi8PlMp4uNs

Ten Album to trzy słowa:
Wyjątkowy, Autorski i… NARESZCIE!

Zespół zagra w pełnym 8 osobowym składzie: Stanisław Sojka – gitara, piano, śpiew, Marcin Lamch – kontrabas, Przemek Greger – gitara, Kuba Sojka – perkusja, śpiew, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia, Antoni Gralak- trąbka, Aleksander Korecki – saksofon i gość specjalny Tomasz Jaśkiewicz.

14.02.19 godz. 19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival
STANISŁAW SOYKA z zespołem
bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert