WACHNOWSKI


WACHNOWSKI
Kiedy:
16 Październik 2018@20:00
2018-10-16T20:00:00+02:00
2018-10-16T20:15:00+02:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
UL.PURKYNIEGO 1
Koszty:
30 - 35 PLN
WACHNOWSKI @ STARY KLASZTOR

Tomek Wachnowski na Wrocławskim Salonie Jacka Kaczmarskiego

W ramach październikowej odsłony Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. zapraszamy na muzyczne spotkanie z Tomkiem Wachnowskim, jednym z najznakomitszych polskich bardów. 16 października w Starym Klasztorze, Tomek promować będzie swoją najnowszą płytę “Kołomyja i pic”, a drugą część Salonu wypełni tradycyjne wspólne śpiewanie piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Płyta “Kołomyja i pic” to spotkanie poety z kompozytorem… i wykonawcą. Adam Ochwanowski i Tomek Wachnowski zabierają Państwa w podróż po krainie, w której rzeczywistość przeplata się z ułudą, w której historia spotyka się z dniem dzisiejszym, w której słowo jest ważne, ale otoczone dźwiękami, które je podkreślają treść, a jednocześnie tworzą samodzielną przestrzeń. 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Prace nad płytą trwały ok. półtora roku. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka “Raport z Aleppo”, która znalazła uznanie dziennikarzy radiowych i znalazła się nawet w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego PR. Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach udział wzięli: Tomek Wachnowski: gitara i śpiew, Bogdan Sabałą: gitary i Kuba Szydło: piano, gitary, bas i perkusja.
” Wchodziliśmy w XXI wiek z ulgą, że zostawiamy za plecami wiek skompromitowany wojnami, Holokaustem, totalitaryzmami, brakiem sprawiedliwości zarówno dziejowej jak i społecznej. Zachłyśnięci demokratycznym powiewem, wolnością i otwartym szeroko światem, straciliśmy czujność, rozsądek i miarę rzeczy. Zatraciliśmy to, co niosła z sobą kultura nasza i innych narodów, która zawsze była, czy nam się to podobało czy nie, spoiwem społecznym. Przestaliśmy się kochać, a wolność stała się dla nas wartością kłopotliwą. Została zbiurokratyzowana, upartyjniona, a etyka uniwersalna zastąpiona została etyką układową. Zatraciliśmy instynkt stadny, a święta ekonomia zatruła nasze umysły. Poza tym Amerykanie i inni wielcy architekci porządku na świecie, skolonizowali naszą podświadomość. Liderzy i oficerowie solidarnościowi, którzy wysiedzieli w więzieniach i ” internatach ” naszą wolność po przejęciu władzy zaczęli oddychać pryncypiami ideowymi zapominając o potrzebach społecznych. Większość zachorowała na potrzebę władzy dożywotniej, poczucie nieśmiertelności i przekonanie, że nikt nie potrafi i nie powinien ich zastąpić. Takie rzeczy nie dzieją się bezkarnie. Świat też popadł w szaleństwo konfliktów religijnych, światopoglądowych, rasowych, etnicznych i innych, co zrodziło nowe konflikty, wojny, tragedie i nową formę wzajemnego unicestwienia się czyli terroryzmu. Znów giną niewinni ludzie, starcy, kobiety i dzieci. Zaledwie 17 lat mija od pożegnania XX wieku a już stajemy na progu zagłady” (fragment wprowadzenia do piosenki “Raport z Aleppo” – Adam Ochwanowski).

16.10.18 godz.20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego
TOMEK WACHNOWSKI
bilety: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.biletin.plwww.biletyna.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl