Urodziny Włodzimierza Wysockiego – Projekt Volodia!


Urodziny Włodzimierza Wysockiego – Projekt Volodia!
Kiedy:
26 Styczeń 2020@19:00
2020-01-26T19:00:00+01:00
2020-01-26T19:15:00+01:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
50-155 Wrocław
Polska
Koszty:
25 - 50 PLN
Urodziny Włodzimierza Wysockiego - Projekt Volodia! @ STARY KLASZTOR | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Urodziny Włodzimierza Wysockiego – Projekt Volodia w Starym Klasztorze!

W styczniu przypada 82. rocznica urodzin Włodzimierza Wysockiego.
Z tej okazji zapraszamy miłośników twórczości największego rosyjskiego barda na koncert zespołu Projekt Volodia, który odbędzie się 26 stycznia w Stary Klasztorze.
Podczas koncertu zespół wykona zaaranżowane w brawurowy sposób utwory ze swojej pierwszej płyty “Piosenki Włodzimierza Wysockiego”.
W drugiej części koncertu Projekt Volodia zagra i zaśpiewa utwory z repertuaru legendarnego barda stolicy – Stanisław Grzesiuka. Tematyka tych piosenek, nazywanych „szemranymi”, które porównać można tematycznie do rosyjskich pieśni „błatnych”, pozwoli publiczności poczuć klimat przedmiejskich ulic przedwojennej Warszawy.

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live p.t. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album p.t. „To męski świat” – wyd. 2013 r. Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak L. Cohen, T. Waits, Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości A. Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego. W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album p.t. „Nie chcę być poetą”. Płyta dla zespołu szczególna. W nieco zmienionym składzie osobowym, weszli do studia by zarejestrować niemal w całości autorski – w warstwie muzycznej – materiał. Na płycie znalazło się, tak jak na poprzednich płytach Projektu, sporo dobrego rocka, trochę alternatywy, poezji śpiewanej i domieszki wielu innych gatunków.

Projekt Volodia występuje w składzie:
JANUSZ KASPROWICZ – WOKAL, GITARA BASOWA
BOGDAN BIŃCZAK – AKORDEON, VINOFON
ROBERT GAWRON – BANJO, UKULELE
MARCIN KOTLARSKI – GITARA ELEKTRYCZNA
TOMASZ BURZYŃSKI – PERKUSJA

26.01.20 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Urodziny Włodzimierza Wysockiego
PROJEKT VOLODIA
miejsca siedzące: 40 zł – przedsprzedaż , 50 zł – w dniu koncertu
miejsca stojące: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl