SCENA ZIMOWA: Francis Tuan


SCENA ZIMOWA: Francis Tuan
Kiedy:
23 Listopad 2019@21:00
2019-11-23T21:00:00+01:00
2019-11-23T21:15:00+01:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
50-155 Wrocław
Polska
Koszty:
Bez opłat
SCENA ZIMOWA: Francis Tuan @ STARY KLASZTOR | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Francis Tuan oraz IKSY zapraszają na niecodzienny wieczór w murach Starego Klasztoru. Po raz pierwszy we Wrocławiu zespół Francisa zagra w poszerzonym, czteroosobowym składzie – z Gabrysią Cybuch na klawiszach. Z kolei śląskie IKSY promują właśnie swój najnowszy album. Zapraszamy wszystkich fanów indie, folku, rocka i szeroko pojętej alternatywy – będzie czego posłuchać!

23.11.2019, godz.21.00
Music Pub & Restaurant Stary Klasztor
ul.Purkyniego 1, Wrocław
Wstęp: wolny

______________________________________________________
FRANCIS TUAN
Francis Tuan ma polsko-wietnamskie korzenie. Wyraźnie słychać to w piosenkach zderzających elektryczny, niezależny pop z orientalnymi brzmieniami, które stanowią charakterystyczną cechę jego stylu. Francis śpiewa o podróżach w głąb duszy, akompaniując sobie na gitarze elektrycznej i etnicznych cudach z Wietnamu. Towarzyszy mu zespół – tańcząca na basie Ajda Wyglądacz, reżyser perkusji i sampli Paweł Drygas oraz Gabrysia Cybuch z kosmicznymi syntezatorami.

Ta oryginalna mikstura została doceniona przez słuchaczy debiutanckiej EP „Poems” (2017), a także przez widzów festiwali, takich jak np. Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, czy Opole Songwriters Festival. Utwory Francisa były również wielokrotnie prezentowane na antenach Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz innych stacji radiowych. Razem z zespołem szykuje obecnie swoją pierwszą płytę długogrającą, która ukaże się w styczniu 2020 roku.

IKSY
Muzyka wielu zwrotów akcji, opakowana w gry słowne i muzyczne eksperymenty. Droczymy się muzycznie, poruszając się po cienkiej granicy, między tym, co jest “na czasie”, a tym, co zupełnie od “czasu” odbiega.

Najważniejszy jest dla nas kontakt z publicznością podczas koncertów. Za sukces postrzegamy sobie rozgrzanie publiczności jako support przed takimi wykonawcami jak: Paweł Domagała, Julia Pietrucha, Łąki Łan, Smolik/Kev Fox, Chorzy czy Wiewiórka na drzewie, a także pozytywny odbiór naszej twórczości przez tłumnie zgromadzoną publiczność podczas Juwenaliów Krakowskich i Gliwickich, gdzie mieliśmy okazję wystąpić w tym roku. Dużym wyróżnieniem jest dla nas również tytuł Laureata Festiwalu FAMA 2019 i występ na niemieckim festiwalu Bochum Total 2019. Przede wszystkim chcemy się rozwijać, mieć okazję pokazać się szerszej publiczności w nowym miejscach – w Polsce i za granicą! Dopiero się rozkręcamy, ale liczymy że wraz z wytrwałą pracą lista naszych osiągnięć będzie się systematycznie powiększać!