Ørganek / Pogo Mini Tour 2020


Ørganek / Pogo Mini Tour 2020
Kiedy:
6 Sierpień 2020@21:00
2020-08-06T21:00:00+02:00
2020-08-06T21:15:00+02:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
50-155 Wrocław
Polska
Koszty:
99pln
Ørganek / Pogo Mini Tour 2020 @ STARY KLASZTOR | Wrocław | Dolnośląskie | Polska

ØRGANEK / POGO MINI TOUR 2020

Klub Stary Klasztor zaprasza na kameralny koncert ØRGANKA w ramach POGO MINI TOUR 2020
Koncert odbędzie się 6 sierpnia w Sali Gotyckiej zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
Ilość miejsc na koncercie ściśle limitowana – warto pomyśleć o wcześniejszym zakupie biletów 🙂

Pół Polski idzie w pogo, to robi się nerwowo.
Pół Polski idzie w pogo, to robi się niezdrowo.

POGO MINI TOUR to seria mini koncertów prezentujących najnowszy singiel zespołu ØRGANEK. Po dwóch platynowych płytach, setkach koncertów w Polsce i za granicą oraz długiej przerwie koncertowej, grupa wraca z nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień bieżącego roku.

Pogo to pierwszy z singli promujących nowe wydawnictwo. Retro już nam nie wystarcza. Dobre czasy minęły. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język. Nowe czasy, nowa muzyka.

Tytuł utworu odnosi się do grupowego, brutalnego tańca, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest od wieków. Chocholi taniec w Weselu Wyspiańskiego, terror i przemoc w Tangu Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w Rejsie Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. Pogo to współczesna emanacja tego samego problemu.

Polski taniec narodowy, porozbijać sobie głowy. Polski taniec narodowy, pawie pióra i maniura. Maiłeś chamie złoty róg, ostał ci się ino, twój ukochany dimon, ojczyny wróg.

Do zobaczenia.
Ø!

6.08.20 godz.21.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
ØRGANEK / Pogo Mini Tour 2020
bilety: 99 zł
.
Bilety dostępne w sprzedaży online :
https://sklep.ebilet.pl/41658296553177739

Miejsca wyłącznie siedzące.
Plan sali został przygotowany zgodnie z normami sanitarnymi dla sal koncertowych. Dostępne są oddzielne miejsca pojedyncze oraz miejsca obok siebie dla par. Osoby kupujące bilety pojedyncze prosimy o wybór miejsca, które nie sąsiaduje z miejscami zaznaczonymi na planie jako wolne.