NOWY TERMIN: TURBO


NOWY TERMIN: TURBO
Kiedy:
21 Wrzesień 2019@20:00
2019-09-21T20:00:00+02:00
2019-09-21T20:15:00+02:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
50-155 Wrocław
Polska
Koszty:
40 - 60 PLN
NOWY TERMIN: TURBO @ STARY KLASZTOR | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Turbo – ‘The Last Warrior Tour’we Wrocławiu!
Supporty: Okrütnik i Airstrike

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO zaprasza na ostatni koncert w ramach tournee pod kryptonimem ‘The Last Warrior Tour’. 21 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zespół wykona na żywo w całości materiał z kultowego krążka ‘Ostatni Wojownik’ (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy.
W roli gościa specjalnego wystąpi jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja Okrütnik oraz zespół Airstrike.

Wojciech Hoffmann (TURBO): To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego ‘Wojownika’ oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt TURBO a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca… Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!

www.turbo.art.pl
Turbo (oficjalny profil zespołu)

************************************
OSTATNI WOJOWNIK – czwarty album polskiej formacji metalowej TURBO, zarejestrowany w studio ‘Giełda’ w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu.

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi TURBO absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z ‘Ostatniego Wojownika’ otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentantów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior’, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”.

Po prestiżowym festiwalu ‘Metalmania 88’ na którym TURBO wystąpiło obok tak uznanych marek jak RAGE czy KREATOR zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournee po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji KREATOR. Wysoką pozycję TURBO i ‘Ostatniego Wojownika’ ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – ‘Jarocin 87’, ‘Jarocin 88’ oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta ‘Alive’. Krążek ‘Ostatni Wojownik’ po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.

OKRÜTNIK – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych.

https://www.instagram.com/okrutnikband/
https://www.facebook.com/okrutnikofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC3cAvYyvadWtsXZsqVuH4iQ

Trzypak EP

Portret trumienny, a na grobach kwiaty.

AIRSTRIKE – thrashmetalowy skład legnicko-wrocławski, założony w 2014. roku. Czwórka fanów ciężkich brzmień tworzących utwory o “sążnych” riffach, przyprawionych autorskimi tekstami. Każdy z nich gra wiele lat, słucha różnych podgatunków rocka i metalu (i nie tylko), co wpływa na ostateczne brzmienie zespołu. Na koncie nagrane demo, a w niedalekich planach longplay.

https://www.instagram.com/airstrike_band_pl/
https://www.facebook.com/airstrikepl/
https://www.youtube.com/channel/UC2i4cGls89aFhSk_JCz7Zcw

21.09.19 godz.20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
TURBO “The Last Warrior Tour”
OKRÜTNIK + AIRSTRIKE
bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 60 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.