NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2022 – latynoamerykańska fiesta


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2022 – latynoamerykańska fiesta
Kiedy:
23 czerwiec 2022@20:00
2022-06-23T20:00:00+02:00
2022-06-23T20:15:00+02:00
Gdzie:
SALA GOTYCKA
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
50-149 Wrocław
Polska
Koszty:
OD 20 PLN
Kontakt:
Ethno Jazz Festival
537515210
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2022 - latynoamerykańska fiesta @ SALA GOTYCKA | Wrocław | Dolnośląskie | Polska
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2022 – latynoamerykańska fiesta w Starym Klasztorze!
Ethno Jazz Festival zaprasza 23 czerwca na tradycyjne już muzyczne obchody Nocy Świętojańskiej. Najkrótszą noc w roku witać będziemy tym razem w rytmach latynoamerykańskich w klubie muzycznym Stary Klasztor.
Na dwóch scenach, w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru, zagrają: znana we Wrocławiu międzynarodowa grupa KUMBIA MAĆ, tworzona przez muzyków z różnych zakątków świata mieszkających obecnie w naszym mieście oraz artyści zza oceanu, przemierzający Europę w ramach tras koncertowych, które wreszcie mogą się odbyć po przymusowej covidowej przerwie – MARIA MOCTEZUMA z Meksyku oraz ALUMINÉ GUERRERO i MILONGA SIN CORTE prosto z Argentyny.
Szykuje się prawdziwa gorączka świętojańskiej nocy w latynoskich rytmach!
Tego wydarzenia miłośnicy dobrej zabawy przy muzyce folkowej nie mogą przegapić
KUMBIA MAĆ powstała w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i latino. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 10 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Kuba i Francja.
MARIA MOCTEZUMA – meksykańska piosenkarka i autorka tekstów działająca artystycznie na poziomie krajowym i międzynarodowym. Poprzez swoją muzykę rozpowszechnia autochtoniczną i współczesną kulturę Meksyku. Jej twórczość łączy rytmy latynoamerykańskie, pre-Hispanic i współczesne, tworząc gatunek Raizoso. Z ponad dziesięcioletnim stażem w branży muzycznej i trzema albumami na rynku, Maria Moctezuma jest jedną z ważniejszych przedstawicielek nowej muzyki meksykańskiej.
Spektakl Mari Moctezumy jest połączeniem meksykańskich muzycznych korzeni w mieszance nowoczesnych rytmów latynoamerykańskich, które wzbogacone są o instrumenty i elementy kultury przodków. Bossanova / cumbia, jarana / rock czy polka / reggae przy akompaniamencie fletów i gigantycznej muszli morskiego ślimaka, to tylko niektóre z niespodzianek, które przykuwają uwagę słuchaczy podczas koncertów.
ALUMINÉ GUERRERO to argentyńska piosenkarka i autorka tekstów, która na swój własny, wyjątkowy sposób interpretuje argentyńską muzykę folkową.
Jako dziecko muzyków folkowych już w bardzo młodym wieku zadebiutowała występując na ulicach argentyńskich miast i licznych festiwalach muzyki etnicznej Podróżowała po świecie, by w 2016 roku znaleźć szczęście w Tuluzie. Ta podróż dookoła świata zaowocowała wydaniem na Kubie albumu z szanowanym zespołem Sorpresa Trinitaria łącząc typową muzyką plemienia Guajiro z muzyką uliczną. Od 2018 roku koncertuje w Europie ze swoim zespołem, ale także jako duet lub solo. Podczas swojej trasy koncertowej wystąpiła między innymi na słynnym Fusion Festival w Larz prezentując swój nietuzinkowy electrofolk.
MILONGA SIN CORTE – projekt zespołu tango z Córdoby w Argentynie, który świętuje swoje 10 lecie. Aby uczcić dekadę swojego istnienia w 2022 roku zespół odbędzie 6. Międzynarodową Trasę po Europie. W ramach tej trasy zawitają również do Wrocławia z najnowszym pokazem Tango Nuevo and Fusion. Przygotowany repertuar na tę wyjątkową rocznicę odtwarza klasykę, prezentuje nowe tanga, a także proponuje własne kompozycje. Jego brzmienie nawiązuje do stylu klasycznego tanga argentyńskiego, ale z bardziej współczesną interpretacją.
Zespół Milonga Sin Corte tworzą wokalistka Verónica Bie i skrzypek Benshi Dron , którym towarzyszą instrumenty harmoniczne, takie jak gitara, fortepian, bandoneon i ich kombinacje.
W swojej karierze muzycznej odbyli 5 międzynarodowych tras koncertowych po Europie i Ameryce Łacińskiej, występując w Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Polsce, Anglii, Chile, Peru i Kolumbii.
Koncerty odbywać się będą na zmianę na scenie w Sali Gotyckiej oraz na dziedzińcu Starego Klasztoru. Bilety są ważne na obie sceny.
Dla posiadaczy biletów na inne koncerty w ramach Nocy Świętojańskiej 2022 przewidziane są wejściówki w cenie 20 zł
23.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Noc Świętojańska 2022 – Fiesta Latina
KUMBIA MAĆ, MARIA MOCTEZUMA (MEX), MILONGA SIN CORTE (ARG), ALUMINÉ GUERRERO (ARG)
miejsca siedzące: 50 zł – I pula
miejsca stojące/tańczące: 35 zł – I pula
wejściówki*: 20 zł
*wejściówki ważne wyłącznie z biletem na jeden z koncertów:
23.06.22 godz.23.55 Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
LABORATORIUM PIEŚNI
lub
24.06.22 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA