Magiczny recital tańca indyjskiego – The Joy of Dance – Apeksha Mundargi

2022-06-19T18:15:00+02:00
SALA WITRAŻOWA
50 pln
Magiczny recital tańca indyjskiego – The Joy of Dance – Apeksha Mundargi @ SALA WITRAŻOWA | Wrocław | Dolnośląskie | Polska
Fundacja Poland House zaprasza na recital indyjskiego tańca klasycznego Bharatanatyam.. Program przygotowany specjalnie dla wrocławskiej publiczności wykona tancerka Apeksha Niranjan Mundargi. Recital połączony będzie z opowieścią o sierotach, dla których Fundacja buduje w Indiach rodzinny dom dziecka.
Występ jest objęty patronatem Konsula Honorowego Republiki Indii we Wrocławiu.
***
Apeksha Mundargi jest wziętą tancerką klasycznego stylu tańca Bharatanatyam. Jej występy podziwiać można w indyjskiej telewizji Doordarshan i na wielu międzynarodowych festiwalach. Jest uczennicą światowej sławy guru Bharatnatyam, dr Suchety Chapekar i dr Alki Lajmi. Taniec Bharatnatyam słynie z misternej, rytmicznej pracy stóp i pięknej mimiki.
Jednocześnie, Apeksha Mundargi niesie ze sobą niezwykłą historię. Jest wnuczką Wandy Nowickiej, jednej z polskich sierot, które znalazły w Indiach schronienie w czasie drugiej wojny światowej. Po recitalu artystka opowie publiczności o polskim miasteczku w Valivade, o babci i miłości, którą spotkała w Indiach, gdzie została do końca swoich dni. Opowieści towarzyszyć będzie pokaz starych, czarno-białych zdjęć z rodzinnych albumów.
A na sam koniec członkinie Fundacji Poland House opowiedzą o Domu budowanym dla indyjskich sierot w Kalimpongu. Dom jest wyrazem wdzięczności wobec indyjskich maharadżów za przyjęcie polskich dzieci w czasach, gdy nie chciał ich przyjąć żaden kraj.
Dochód z biletów przeznaczony będzie na pokrycie kosztów utrzymania Domu.
Serdecznie zapraszamy na występ artystki, który odbędzie się w dniu 19.06.2022 r. o godzinie 18:00 w Starym Klasztorze – sala witrażowa.
Cena biletu 50zł.