YAMEN BLUES


YAMEN BLUES
Kiedy:
22 Październik 2018@20:00
2018-10-22T20:00:00+02:00
2018-10-22T20:15:00+02:00
Gdzie:
SALA GOTYCKA
PURKYNIEGO 1
Koszty:
TBA
YAMEN BLUES @ SALA GOTYCKA

Yemen Blues – objawienie sceny world music po raz pierwszy we Wrocławiu!

Yemen Blues to objawienie na scenie world music. Przynajmniej tak uważają eksperci. Nie trzeba jednak być wybitnym znawcą, żeby dać się porwać energii, którą generują muzycy, łącząc tradycyjne jemeńskie melodie z elementami współczesnego bluesa, jazzu i funku.
Ethno Jazz Festival zaprasza 22 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na jedyny w Polsce koncert zespołu Yemen Blues!

YEMEN BLUES to oryginalne i fascynujące spotkanie tradycyjnych melodii jemeńskich i świata bluesa, jazzu i funk. Smaki zachodnioafrykańskich korzeni i nowoczesne kompozycje dają wzmocniony efekt łącząc doświadczenie i zapierającą dech w piersiach mieszankę pięknych dźwięków. Jest to w dużej mierze wynik muzycznej podróży Ravida Kahalani – od jego jemeńskich korzeni do zachodnich wpływów – radosna oaza w środku pustyni.
Założycielem Yemen Blues jest charyzmatyczny Ravid Kahalani, wschodząca gwiazda w Izraelu, Dorastał w tradycyjnej rodzinie jemeńskiej, ucząc się języka i tradycyjnych pieśni swoich przodków, swoje zainteresowania muzyczne rozszerzał o wpływ bluesa i soulu Zachodniej Afryki, z Sahary poprzez klasyczny śpiew operowy do afroamerykańskiego bluesa. Ravid połączył siły z Omerem Avitalem, znanym basistą i kompozytorem, a razem zebrali Yemen Blues, supergrupę, w skład której wchodzą najlepsi muzycy z Nowego Jorku, Izraela i Urugwaju.
Koncerty Yemen Blues są świętem afrykańskiej muzyki, czystego szczęścia i wzruszającego śpiewu jemeńskiego, to nowe doświadczenie muzyczne i odkrycie innowacyjnych dźwięków – z silnym przesłaniem. Yemen Blues stworzył muzykę, który wibruje jemeńską tradycją muzułmańską, chrześcijańską i żydowską, ze współczesnymi nakładkami rock & roll’a, jazzu i bluesa.
Yemen Blues jest „językiem, który można zrozumieć bez względu na to, skąd pochodzisz”, Wokalista Ravid Kahalani mówi. „Ta muzyka to efekt mojego pochodzenia, moich fascynacji i wpływów, jak również spotkania z tą mieszanką niesamowitych muzyków.”

22.10.18 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata
YEMEN BLUES
info o biletach wkrótce!