PANKISI ENSAMBLE


PANKISI ENSAMBLE
Kiedy:
27 Listopad 2018@20:00
2018-11-27T20:00:00+01:00
2018-11-27T20:15:00+01:00
Gdzie:
STARY KLASZTOR
UL.PURKYNIEGO 1
Koszty:
30 - 50 PLN
PANKISI ENSAMBLE @ STARY KLASZTOR

Gruzińsko – czeczeński zespół PANKISI ENSEMBLE zagra w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników Kaukazu 27 listopada na koncert PANKISI ENSEMBLE .

PANKISI ENSEMBLE to zespól pochodzący z jednego z najciekawszych i zróżnicowanych etnicznie regionów Gruzji. Przyjechali do nas z wioski Jokolo, z wąwozu Pankisi, w gruzińskiej Kachetii. Ta malownicza dolina, otoczona zielonymi górami, leży na południe od granicy z Czeczenią i zamieszkuje ją społeczność Kistów – muzułmanów-sufitów, których największa fala przybyła do Gruzj w latach 90-tych XX w., w wyniku konfliktu czeczeńsko-rosyjskiego.

W skład zespołu PANKISI ENSEMBLE wchodzą zatem czeczeńscy uchodźcy z północnego Kaukazu. Natomiast liderka grupy, Bela Mutoshvili, pochodzi z wioski Zemo Alvani, gdzie w pierwszej połowie XX w. osiedli Gruzini z innego górskiego regionu Gruzji, z Tuszetii.

Pochodzenie i otwartość członków zespołu sprawia, że PANKISI ENSEMBLE wykonuje muzykę, która w niezmiernie interesujący i „żywy” sposób łączy tradycje muzyczne Kistów i Czeczenów, z oryginalnymi rytmami z Tuszetii i innych regionów Gruzji. PANKISI ENSEMBLE potrafią po mistrzowsku wykonać zarówno religijne pieśni Kistów (nazam) a capella, jak i żywiołowe gruzińskie utwory ludowe, do których wykonania nie boją się sięgnąć po „obce” instrumenty, takie jak np. rosyjska bałałajka.

Zespół koncertował już w kilku państwach świata (Francja, Turcja, Rosja, Maroko), ale to będzie ich pierwsza trasa koncertowa w Polsce i Czechach. Zapraszamy!

▶️ 27.11.18 godz. 20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata
PANKISI ENSAMBLE (Gruzja/ Czeczenia)
▶️ miejsca siedzące: 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
▶️ miejsca stojące: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu

▶️ Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.biletin.plwww.biletyna.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

https://www.youtube.com/watch?v=Y7qJrOJYlWA
https://www.youtube.com/watch?v=Aa4PjecLYCo
https://youtu.be/2jrnXtnNSZ0
https://youtu.be/h1GohNgF0Rc

PANKISI ENSEMBLE przyjechał na trasę koncertową do Polski na zaproszenie Biura Aktywnych Podróży Barents.pl z Wrocławia. Barents.pl specjalizuje się w organizacji autorskich wycieczek i wypraw do miejsc nietypowych lub w aktywnej formie. Jednym z filarów firmy jest organizowanie wyjazdów w duchu odpowiedzialnej turystyki. Barents.pl specjalizuje się w wyjazdach na Kaukaz, na Spitsbergen, do Rosji oraz do byłych republik radzieckich. Więcej szczegółów: www.barents.pl