Gramy dla Jeżynki! Koncert charytatywny dla Pauliny Jażdżyk!


Kiedy:
5 Czerwiec 2017@20:00
2017-06-05T20:00:00+02:00
2017-06-05T20:30:00+02:00
Gdzie:
Sala Gotycka
Jana Ewangelisty Purkyniego 1
Wrocław
Polska
Koszty:
info niebawem

5 czerwca w Sali Gotyckiej zagramy charytatywnie dla Pauliny Jażdżyk, podopiecznej Fundacji Avalon! Tego wieczoru czeka Was moc muzycznych atrakcji za sprawą zespołów: Oczybaszki, Obierka oraz gwiazdy wieczoru – Joao De Sousa! Gościnnie tego wieczoru wystąpi również Natalia Grosiak! Cale przedsięwzięcie wspiera STAROPOLANKA!

Co Paulina mówi sama o sobie?
„Nazywam się Paulina Jażdżyk, mam 30 lat i mieszkam we Wrocławiu. Jeszcze 4 lata temu byłam, szczęśliwą, czerpiącą z życia pełnymi garściami 26-latką. Zwyczajna rutynowa kontrola wywróciła cały mój świat do góry nogami. Po badaniach padła diagnoza – rak jajnika.
Plany, marzenia, sens życia – wszystko legło w gruzach.
Rozpacz, lęk, zwątpienie, złość – wszystkie te emocje towarzyszyły mi przez długi okres czasu. Ale w końcu zrozumiałam, że przecież w ten sposób nie wygram z chorobą. Postanowiłam się nie poddawać. Wiedziałam, że walka będzie długa i ciężka i być może będzie się toczyć do końca mojego życia. Ale wiedziałam, że warto – przecież to moje życie.
Przeszłam dwie operacje i wiele kursów chemioterapii, ale niestety rak powrócił.
Mimo ciężkiej choroby nie zamknęłam się w domu. Cały czas jestem aktywna. Pracuje, chodzę na długie spacery po lesie, jeżdżę na rowerze, uprawiam wspinaczkę i po prostu cieszę się życiem, którego nigdy nie wiadomo ile nam pozostało.
Teraz jedyną nadzieją jest dla mnie terapia, która nie jest refundowana przez NFZ. Dlatego oprócz silnej woli, potrzebuję Państwa pomocy.
Niestety nie stać mnie na sfinansowanie sobie leczenia. Stąd mój apel.”

SPECJALNIE DLA PAULINY ZAGRAJĄ:

Oczybaszki:
Oczybaszki to to, co pierwotne, proste i emocjonalne. To, z czego wyrastamy. Zespół zatacza szerokie kręgi wokół folku. Czuje w nim oswojony mrok i nostalgię, ale też bezpieczeństwo – dlatego, chcąc nie chcąc, ciągle krąży wokół niego, jak się krąży wokół domu rodzinnego. A że różnych domów we wspomnieniach dużo, to i dźwięki przychodzą zewsząd, z pół, chorwackich portów i balkonów.
Skład zespołu:
Baszka Biel – śpiew, ukulele, guitalele, gitara klasyczna;
Ola Gocał (Biel) – śpiew, melodyka, flet poprzeczny;
Michał Jerzy Biel – saksofon barytonowy, karimba;
a gdzieś w oddali prycha dziki koń.

https://www.youtube.com/watch?v=K1bHRTySpgU

João de Sousa
João de Sousa szerszej publiczności znany jest jako finalista 4. edycji programu X-Factor. Współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.
Po sukcesie projektu i płyty João de Sousa & Fado Polaco w 2012 roku, setkach koncertów w Polsce, Niemczech oraz Portugalii, João wraca z najnowszym albumem Luta. Nadal pobrzmiewają w nim nuty fado oraz muzyki luzofońskiej, ale w jedenastu autorskich utworach znalazła się jeszcze inna paleta barw – przede wszystkim jazz, także reggae, hip-hop i muzyka alternatywna. Ta płyta jest od początku do końca wizją João, który debiutuje tu w roli producenta. Piosenki śpiewane są głównie po portugalsku, również po polsku (autorstwa poety i muzyka Filipa Zawady), hiszpańsku, angielsku. João opisuje w nich własne emocje i obserwowaną codzienność współczesnego świata.
Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z muzyki polskiej (stąd nietypowe dla tego gatunku oraz interesujące połączenie brzmienia trąbki i skrzypiec).
Luta to płyta nastrojowa – z jednej strony pogodna, z drugiej nieco zadumana, ale przede wszystkim przebojowa.
Fado w wykonaniu João brzmi nowocześnie i świeżo – to fado nowego pokolenia.

https://www.youtube.com/watch?v=rfBjNoX1HPY

Natalia Grosiak:
znana i lubiana wokalistka, autorka tekstów, członkini zespołu Mikromusic
Zaśpiewa dla Was akustycznie – w zestawie jej piękny głos i gitara

Obierek:
Nasza muzyka to połączenie tradycyjnego, folkowego dźwięku, intrygujących etnicznych rytmów, ale równocześnie nowoczesne, elektroniczne brzmienie połączone z kobiecym wokalem.

Skład zespołu :

Monika Łojek-Martyńska – wokal, instrumenty perkusyjne
Marek Kapłon – gitara akustyczna, lider zespołu
Andrzej Pindelski – gitara basowa
Ireneusz Baron – instrumenty klawiszowe, djembe
Jakub Niwiński – perkusja

BĄDZCIE Z NAMI:
05.06.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GRAMY DLA JEŻYNKI!
Oczybaszki
Natalia Grosiak
Joao De Sousa
Obierek

BILETY – informacja o sprzedaży – niebawem!