5.FREAKI AFRYKI

STARY KLASZTOR
30 - 40 PLN
5.FREAKI AFRYKI @ STARY KLASZTOR | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

Zapraszamy na finał 5.edycji Festiwalu Freaki Afryki, który odbędzie się 11 maja 2019 roku, o godz. 20.30 w Starym Klasztorze we Wrocławiu!

„5. FREAKI AFRYKI – z polskim przytupem! ” wracają do korzeni i źródeł !

Od początku istnienia Festiwalu przyświeca nam idea łączenia kultur, stylów i ludzi. Podczas poprzedniej edycji rytmy afrykańskie współbrzmiały z jazzową harmonią, w tym roku zestawiamy kulturę Afryki Zachodniej.. z polską tradycyjną kulturą ludową! Celem zestawienia tych dwóch z pozoru odmiennych kultur, jest z jednej strony przybliżenie odbiorcom tradycji obu obszarów, z drugiej strony – szeroko rozumiana dyfuzja kulturowa.

W Polsce tradycyjna muzyka, ludowe tańce i pieśni zatraciły swoje pierwotne funkcje. Z roku na rok jednak zauważalna jest potrzeba powrotu do źródeł i korzeni. W Afryce Zachodniej tradycja wciąż jest żywa, a rytmy grane z pokolenia na pokolenie są ważnymi elementami dnia codziennego. Afryka wciąż jest autentyczna i oddycha rytmem..mamy zamiar pokazać, że rytmem potrafi również oddychać polska tradycja!

11.05.2019 godz. 20.30, STARY KLASZTOR, ul. Purkyniego 1

👉 KONCERT :: AFROTONIKA PROJECT :: projekt stworzony specjalnie na potrzeby festiwalu, w składzie:

👌🥁 BANGALY BANGOURA – mistrz djembe, były solista baletu narodowego Gwinei – Les Ballets Africains
👌🥁 SANA CAMARA – jeden z najciekawszych i najbardziej wyrazistych djembefola z Gwinei
👌💃BIJOU CAMARA – niezwykle charyzmatyczna tancerka i choreografka pochodząca z Gwinei
👌💃 ALSENY BANGOURA – wybitny tancerz i choreograf, przez lata związany z legendarnym gwinejskim baletem -Les Ballets Africains
👌🎻KACPER MALISZ – jeden z najbardziej uzdolnionych skrzypków młodego pokolenia grajacych tradycyjną polską muzykę, członek rodzinnej Kapeli Maliszów
👌🎻DZIKIE JABŁKA – zespół łączący w sobie rdzenne brzmienia polskiej muzyki etnicznej z dzikim rytmem afrykańskich bębnów (skłąd: Małgorzata Ciesielska-Gułaj, Sylwia Walczak, Paweł Odorowicz, Bartosz Gułaj, Dawid Koniecki, Damian Siuta )
👌💃 ANETA SZLACHETA + uczniowie (taniec),
👌🎻 JU GHAN (kontrabas)
👌 i inni ….. ❗️ Lista artystów urośnie 😉 na bieżąco będziemy ją aktualizować 🙂

👉 POKAZY PRZED KONCERTEM :
To już tradycja, że przed przed koncertem głównym, podczas specjalnie przygotowanych POKAZÓW swoje umiejętności demonstrują m.in studenci działających na terenie Wrocławia szkół gry na afrykańskich instrumentach. Wkrótce podamy informację jakie to będą szkoły 🙂

Nasz Festiwal ma wymiar nie tylko międzykulturojwy, ale także międzypokoleniowy 🙂 w tym roku z pewnością – jak co roku – przed koncertem głównym wstąpią SENIORKI z Klubu Pod Kolumnami, które swoim tańcem podbijają serca publiczności oraz pozostałe grupy prowadzone przez tancerkę Anetę Szlachetę.

👉 POTAŃCÓWKA z przytupem!
Po koncercie głównym zapraszamy na after party – potańcówkę na ludowo, za którą odpowiedzialne będą: 🎻Dominika Oczepa (skrzypce) 🎻 Patrycja Kuczyńska (baraban, bęben obręczowy, śpiew) 🎻 Diana Szawłowska (basy, śpiew, taniec) i inni.

———————————————-
Bilety:
35 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu

Uwaga! dla osób biorących udział w warsztatach festiwalowych -przewidujemy specjalne zniżki!

Bilety w przedsprzedaży będą dostępne w:
👉 Klub Pod Kolumnami, Pl. Św. Macieja 21, (rezerwacje: info@kolumny.art.pl)
👉 Stary Klasztor ul. Purkyniego 1 (rezerwacje: bilety@o2.pl )

—————
UWAGA!! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na mistrzowskie warsztaty w ramach 5.Freaki Afryki, w dniach: 10-12.05.2019, które poprowadzą: Bangaly Bangoura (djembe), Sana Camara (djembe), Seny Bangoura ( taniec afrykański), Bijou Camara (taniec afrykański), oraz Piotr i Bagumiła Zgorzelscy ( tradycyjny taniec polski)

Szczegóły w wydarzeniu:

Pozdrawiamy i do zobaczenia!
Organizatorzy Freaki Afryki:
Klub Pod Kolumnami & Afrotonika