Letnia Scena – Natalia Moskal

2017-09-07T20:30:00+02:00
Dziedziniec Starego Klasztoru
Natalia Moskal promo 5
Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy to ogólnie pojęty electro pop ze sporą dawką alternatywy.
W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Bartoszem oraz Markiem Dziedzicami, cenionym kompozytorami i producentami płyt. Wspólnie skomponowali utwór „Foreign Stranger” oraz „Michelle”. Piosenki wyprodukował młody producent z Lublina, Łukasz Maron.
Teledysk do utworu „Foreign Stranger” zakwalifikował się na festiwale filmowe „Paris Music Video Underground” oraz „Roma DOC.” Piosenka znalazła się również na liście przebojów Euro Indie Music Chart i jest emitowana w ponad 60 krajach na całym świecie.
W grudniu 2016 Natalia wraz z zespołem (Łukasz Maron, Mikołaj Gąsiewski, Patryk Walczak) odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech, którą rozpoczęli w Mediolanie.

19 maja 2017 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Natalii Moskal – ,,Songs of Myself”. Inspiracją przy tworzeniu krążka stały się elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.
W ramach promocji albumu Natalia pojawiła się w takich programach, jak Pytanie na Śniadanie, Dzień Dobry TVN, Kulturalni.pl, Halo Polonia, Teleexpress oraz w radiach: Polskie Radio Czwórka, Polskie Radio Trójka, Radio Lublin, i inne.
27. maja zagrała koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych, a 15 czerwca odbył się premierowy koncert w lubelskim ,,Podwórku”.
Natalia jest także tłumaczką. W 2016 roku ukazał się zbiór opowiadań Ester Singer Kreitman „Rodowód”, który Natalia przełożyła z języka angielskiego. Wydawcami książki są: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Fame Art.
Link do albumu :

Natalia Moskal na Facebooku